„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”

zdj 224 stycznia w naszym przedszkolu została zorganizowana uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.
W tym dniu dzieci zaprosiły do przedszkola swoje kochane Babcie i Dziadków. Przedszkolaki przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, z ogromnym zaangażowaniem recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Niejednej babci i dziadkowi, łezka kręciła się w oku.

Po części oficjalnej Pan Dyrektor Jacek Rogala złożył naszym wyjątkowym gościom najserdeczniejsze życzenia, dużo zdrowia, a także tego aby wnuczęta dostarczały powodów do dumy i radości oraz zaprosił na herbatę i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Niecodzienni goście zostali również obdarowani przez dzieci własnoręcznie przygotowanymi upominkami (koszyczek z kwiatami dla Babci i koszula z krawatem dla Dziadka). Dużą niespodziankę wszystkim zgromadzonym sprawiła także Pani Maria Markowska, babcia jednej z dziewczynek, która wyrecytowała swój autorski wiersz specjalnie przygotowany na tę okazję.

Dzień Babci i Dziadka

Styczeń dobiega końca
A za oknem szarówka
Śniegu brak – jest smutno?
W naszej szkole akademia

- na cześć babci i dziadka
Niespodzianek jest wiele.

Serduszko dostał każdy
A w nim, w środku
Słów kilka

- w piękny wiersz złożonych
Każda babcia i dziadek
Poczuł się wzruszony

Włosy krótkie – czy długie?
Kolczyk w uchu – czy nie?
Serca zawsze gorące!
No bo chłodne – no nie!

Lecz pomysłów tysiące, w małych głowach o jej!
- jak pszczółek w ulu
- i szczerości do bólu...

Piękne wiersze i tańce
Śpiewy i śliczne stroje
Płacze dziadek i babcia

- tak ze szczęścia oboje

Za tą miłość do wnuków
Nie wiem co by się dało!
Słońce wzeszło i świeci
- oby ciągle tak trwało...

Za cierpliwość, miłość do dzieci
- oraz za trud i poświęcenie
nauczycieli –
Pani Ninie –
Pani Madzi –
Pani Gosi –
Dziękujemy !

Życie biegnie do przodu
Życie kruchym się staje
Ważnym jest, to co tutaj się działo

- Oby w pamięci naszej
- na zawsze pozostało...

Babcie i Dziadkowie

                                Maria Markowska
                              Dn. 21.01.2020 r.


To był naprawdę wyjątkowy dzień pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są chwile wspólnie spędzone z wnukami. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie.